Cześć!

Mam na imię Martyna. Uwielbiam przebywać w otoczeniu przyrody, podróżować i obserwować świat w skali mikro i makro. Zawodowo zajmuję się zdalnymi metodami badania środowiska przyrodniczego i uczę jogi. Joga jest dla mnie drogą rozwoju, a także sposobem na lepsze poznanie siebie i innych.

Jakiej jogi uczę?

W swojej praktyce łączę podejście w nurcie vinyasa krama, jogę akademicką oraz niektóre z lowenowskich metod pracy z ciałem i emocjami.   

Zdjęcie przedstawia jogę z kozami goat joga
Dlaczego uczę jogi?

Ponieważ wspaniale jest dzielić się swoim doświadczeniem z innymi a joga to SAMO DOBRO. I jest dla wszystkich.

Nie ważne w jakim jesteś wieku, co robisz w życiu i w jakiej jesteś kondycji. Wystarczy uważnie wsłuchać się we własne ciało i potrzeby a następnie z cierpliwością, luzem i radością cieszyć się praktyką dostosowaną do własnych możliwości.

Ja sama nie jestem sportowcem, nie mam mięśni ze stali ani elastyczności zapisanej w genach. Nigdy nie byłam też mistrzem zen. Ale dzięki jodze się rozwijam. Poprawiam witalność swojego ciała i wyposażam w narzędzia redukujące stres.

Eksploruję świat jogi i tworzę swój własny zestaw narzędzi do pracy nad sobą i nauczania innych. Przygarniam to, co działa i z czym czuję się dobrze. Swoją wiedzę i doświadczenie przekazuję później na zajęciach, tak aby każdy mógł zabrać ze sobą to, co mu pasuje.

Zdjęcie przedstawia zajęcia na AWF
Jakie jest moje doświadczenie?

Na to, że zdecydowałam się uczyć jogi wpłynęło poznanie czterech wyjątkowych kobiet. Są nimi: Alina Kaczmarek-Subramanian - moja pierwsza nauczycielka jogi w nurcie vinyasa krama, Basia Tworek - psycholożka i moja późniejsza nauczycielka jogi w nurcie vinyasa krama, Ania Dymarczyk - terapeutka metodą Lowena i Magda Sawicka - instruktorka hatha jogi, z którą stawiałam pierwsze kroki jako nauczycielka.

Aby zgłębić swoją wiedzę i umiejętności, zrealizowałam podyplomowe studia “Relaksacja i joga” na warszawskim AWF. Kolejnym krokiem było ukończenie uzupełniającego kursu na instruktora hatha jogi. Obecnie jestem w trakcie realizacji 3-letniego kursu nauczycielskiego z vinyasa krama jogi u Maćka i Agi Wielobób.

joga w górach
chatka w górach
zabawy z psem
joga nad morzem
góry
joga przed namiotem
las
joga w lesie

zdjęcia: 1 i 4 Marcin Czechowicz, pozostałe Krok menago i materiały własne